errea Cup Results 2007-2008

errea Cup Final Second Leg: Tuesday 22 April 2008
Clevedon Town
 0
-
3
Hillingdon Borough
Byefield (45, 81), Tilbury (90)
233
Hillingdon won 4-1 on aggregate

errea Cup Final First Leg: Tuesday 08 April 2008
Hillingdon Borough
Howell (71)
 1
-
1
Clevedon Town
Page (15)
115

errea Cup Semi-Final: Tuesday 04 March 2008
Didcot Town
Odihambo (16)
 1
-
2
Clevedon Town
Bassatt (58), Haines (96)
264
AET
King's Lynn
 0
-
1
Hillingdon Borough
Byefield (36)
368

errea Cup Quarter Final: Tuesday 12 February 2008
Banbury United
 0
-
1
Hillingdon Borough
Kirby (80)
132
Didcot Town
Williams (3), Pearson (90)
 2
-
2
Cirencester Town
Heapey (23og), Chapman (53)
229
AET - Didcot Town won 4-3 on penalties
King's Lynn
Kelleher (16), Nolan (61, 89)
Heath-Preston (90)
 4
-
1
Rugby Town
Stringfellow (10)
535
Swindon Supermarine
 0
-
6
Clevedon Town
Page (7), Brigham (23)
Hendy (42), Haines (65),
Bassett (69), Silvester (86)
59

errea Cup Fourth Round: Tuesday 29 January 2008
King's Lynn
Kellaher (68)
 1
-
1
Hemel Hempstead Town
Hunt (86)
385
AET - King;s Lynn won 5-3 on penalties

errea Cup Fourth Round: Tuesday 22 January 2008
Bashley
Moss (11), Tarr (84), Knowles (97)
 3
-
3
Hillingdon Borough
Nelson (8), Murray (43)
Turner (110)
94
AET - Hillingdon won 4-3 on penalties
Bromsgrove Rovers
Jacob (70, 90)
 2
-
4
Banbury United
Baird (46)
Bridges, Scott (57, 109)
Gooderick (92),
242
AET
Didcot Town
Parrot (17), Hope (23, 81)
King (37)
 4
-
0
Cheshunt
159
Mangotsfield United
 0
-
2
Swindon Supermarine
Allen (8), Kear (42)
49
Rugby Town
Pearson (11)
 1
-
0
Bedford Town
143
Team Bath
 0
-
1
Clevedon Town
Bassett (78)
63

errea Cup Fourth Round: Monday 21 January 2008
Cirencester Town
Molineux (26), Mele (60og)
Stanley N.(61)
 3
-
2
Sutton Coldfield Town
Watkins (39), Stanley A.(63og)
42

errea Cup Third Round: Saturday 29 December 2007
Bromsgrove Rovers
Parsons (89), Albutt (107)
 2
-
2
Leamington
Mackey (23), Parisi (119)
329
AET - Bromsgrove won 4-2 on penalties

errea Cup Third Round: Tuesday 18 December 2007
Bashley
Archbold (80)
 1
-
0
Godalming Town
96
Marlow
Beale (87)
 1
-
3
Cheshunt
Clarke (31, 39), Deane (83p)
65

errea Cup Third Round: Tuesday 11 December 2007
Clevedon Town
Cook (33), Prosser (90)
 2
-
1
Tiverton Town
Young (6)
92

errea Cup Third Round: Monday 26 November 2007
Sutton Coldfield Town
Doughty (42), Quiggan (48)
Rowe (90)
 3
-
1
Gloucester City
Richards (69)
72

errea Cup Second Round: Tuesday 20 November 2007
Evesham United
Hayden (35), Wood (81)
 2
-
4
Gloucester City
Allard (40), Rose (47)
Reid (55), Thomas (83)
54

errea Cup Third Round: Tuesday 20 November 2007
Banbury United
Stanbridge (2), Travers (51)
 2
-
0
Brackley Town
355
Bedford Town
Farrell (90), Phillips (93)
Lyon (94)
 3
-
1
Corby Town
Sidhu (62)
157
AET
Gosport Borough
 0
-
2
Didcot Town
Parrot (14), Bartley (79)
75
Hillingdon Borough
Byefield (34, 72), Nelson (64)
 3
-
0
Berkhamsted Town
44
Kings Lynn
Turner (1), Spriggs (32)
Heath-Preston (51)
 3
-
1
Hitchin Town
Gentle-King (50)
336
Mangotsfield United
Ballinger (22), Crew (49)
French (76, 81p)
 4
-
1
Yate Town
Hawkins (7)
120
Rugby Town
Kolodynski (70, 74)
 2
-
0
Halesowen Town
137
Swindon Supermarine
Taylor (61), Edenburgh (66)
Welsh (77), Allen (86p)
Kear (88)
 5
-
1
Merthyr Tydfil
Ali (4)
47
Team Bath
Perratt (2), Adams (32)
 2
-
1
Chippenham Town
Halliday (88)
88
Uxbridge
Yeoman (25), Warner (39)
 2
-
2
Hemel Hempstead Town
Dillon (46), Burgess (77)
70
AET - Hemel won 4-3 on pens

errea Cup Third Round: Monday 19 November 2007
Cirencester Town
Shaxton (90, 90)
 2
-
1
Cinderford Town
Haddock (76)
36

errea Cup Second Round: Wednesday 31 October 2007
Cinderford Town
Griffin (48), Griffiths (78)
 2
-
0
Malvern Town
49
Taunton Town
 0
-
2
Gosport Borough
Wilson (113), Bennett (118)
73
AET

errea Cup Second Round: Tuesday 30 October 2007
Berkhamsted Town
Field (47)
 1
-
1
Aylesbury United
Leach (52)
117
AET-Berkhamsted won 5-4 on pens
Bridgwater Town
Clarke (30), Kirk (90)
 2
-
3
Chippenham Town
Allison (45), Cornwall (62)
Badman (72)
201
Godalming Town
Wales (49)
 1
-
1
Farnborough
Ciardini (40)
208
AET-Godalming won 3-1 on pens
Hillingdon Borough
Tilbury (9), Murray (59)
 2
-
0
Windsor & Eton
66
Leamington
Adams (34)
 1
-
0
Bedworth United
426
Marlow
Couch (12, 27), Dickens (46)
 3
-
2
AFC Hayes
Kirkland (38), Moore (55)
84
Oxford City
Gardner (53), Pond (85, 87)
 3
-
4
Didcot Town
Vine (33, 75), King (49)
Bartley (69)
212
Romulus
 0
-
2
Sutton Coldfield Town
Thomas (31), Dowty (65)
161
Uxbridge
Tunnel (84)
 1
-
0
Dunstable Town
67

errea Cup First Round: Tuesday 16 October 2007
Willenhall Town
 0
-
3
Sutton Coldfield Town
Dowty (48), Thomas (80)
Beckley (87)
52

errea Cup First Round: Wednesday 26 September 2007
Bishops Cleeve
Corbett (14)
 1
-
2
Cinderford Town
Kear (82), Gascoigne (90)
55
Rothwell Town
Sneddon (70)
 1
-
3
Leamington
MacKey (79), Dunkley (80)
Blake (84)
84
Taunton Town
Mowatt (30), Stone (82)
 2
-
1
Newport IOW
Murrey (87)
110

errea Cup First Round: Tuesday 25 September 2007
AFC Hayes
McCormack (1)Jordan (25)
Swift (41), Charlery (49)
O'Brien (58), Chakaodza (89)
 6
-
1
Slough Town
Ellis (71)
82
Barton Rovers
 0
-
1
Uxbridge
Peltohaka (112)
62
AET
Berkhamsted Town
Walsh (18, 111, 119)
Myett (93)
 4
-
2
Woodford United
Denham (38og), Burnham (114)
60
AET
Chasetown
Branch (59)
 1
-
2
Bedworth United
Pitham (48), Greenway (67)
201
Didcot Town
Witt (3p, 67), King (39)
Bartley (70)
 4
-
2
Andover
Harris (5), Asker (60)
197
Dunstable Town
Wood (119)
 1
-
0
Leighton Town
65
AET
Farnborough
Thurgood (45), Roach (70)
 2
-
2
Abingdon United
Curtin (35), Alexis (58)
255
AET - Farnborough won 3-2 on penalties
Godalming Town
Anderson (37), Stanley (53)
Purdy (94)
 3
-
2
Thatcham Town
Suarez (47), Allaway (65)
86
AET
Hillingdon Borough
Nelson (55, 67), Tilbury (63)
 3
-
0
Bracknell Town
41
Marlow
Cahill (14), Flint (51)
Couch (73), Croxford (95)
 4
-
3
Burnham
Bird (17, 23), Brown (19)
83
AET
Oxford City
Bell (9), Stewart (18, 80)
Avery (23)
 4
-
2
Fleet Town
Smith (29, 53)
71
Romulus
Fagan (57p), Mitchell (76)
 2
-
1
Rushall Olympic
Barrow (38)
107
Stourbridge
 0
-
1
Malvern Town
Walker (43)
77
Stourport Swifts
Joyce (15)
 1
-
2
Evesham United
Lennon (84, 90)
62
Windsor & Eton
Chandiram (4)
 1
-
0
Winchester City
71

errea Cup First Round: Monday 24 September 2007
Aylesbury United
Joe (80), Leach (90)
 2
-
1
Chesham United
Burnell (45)
282
Paulton Rovers
Holbert (21), Shepperd (36)
 2
-
2
Gosport Borough
Bennett (2), White (90)
103
AET - Gosport Borough won 7-6 on penalties